S342B471K302LT
Walsin Technology Corporation
型号:
S342B471K302LT
描述:
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series S3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings X2
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Applications Safety
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C