S13L0C-P22NFC0-8200
ODU
型号:
S13L0C-P22NFC0-8200
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 1, SZ 3,
用户指南
Mfr ODU
Color Silver
Series ODU MINI-SNAP® L
Package Bulk
Features Backshell
Shielding Unshielded
Orientation 0
Termination Crimp
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.276" ~ 0.323" (7.00mm ~ 8.20mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Fastening Type Push-Pull
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 366V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Mounting Feature -
Primary Material Metal
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number S13L0C-P
Number of Positions 22
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C