KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
RK73H2ARTTD2003F
封装:
0805
批次:
-
描述:
RES 200K OHM 1% 1/4W 0805
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.1615
10
0.1368
50
0.07239
100
0.053675
500
0.032433
1000
0.022448
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Series | RK73-RT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 200 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Base Product Number | RK73H2A |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |