RFP30P06
onsemi
型号:
RFP30P06
品牌:
onsemi
封装:
TO-220-3
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET P-CH 60V 30A TO220-3
用户指南
Mfr onsemi
Series -
Package Tube
FET Type P-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Base Product Number RFP30
Rds On (Max) @ Id, Vgs 65mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-220-3
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 170 nC @ 20 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3200 pF @ 25 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tc)