RFD10P03LSM
onsemi
型号:
RFD10P03LSM
品牌:
onsemi
封装:
TO-252AA
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET P-CH 30V 10A TO252-3
用户指南
Mfr onsemi
Series -
Package Tube
FET Type P-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Base Product Number RFD10
Rds On (Max) @ Id, Vgs 200mOhm @ 10A, 5V
Supplier Device Package TO-252AA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1035 pF @ 25 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)