RF18N0R3A251CT
Walsin Technology Corporation
型号:
RF18N0R3A251CT
描述:
CAP CER 0.3PF 250V C0G/NP0 0603
用户指南
Mfr Walsin Technology Corporation
Series RF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Tolerance ±0.05pF
Lead Style -
Capacitance 0.3 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C