REM6-123.3S/A
Recom Power
型号:
REM6-123.3S/A
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 6W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM6 (6W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 83.5%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 6 W
Package / Case 24-DIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REM6-123.3
Voltage - Isolation 5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 1.8A