首页 / 直流转换器 / REM5E-1224S/R10/A/X1
REM5E-1224S/R10/A/X1
Recom Power
型号:
REM5E-1224S/R10/A/X1
描述:
DC DC CONVERTER 24V 5W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM5E (5W)
Package Tube
Features OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 83%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 5 W
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM5E-1224
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 208mA