首页 / 直流转换器 / REM3-243.3SW/A/CTRL
REM3-243.3SW/A/CTRL
Recom Power
型号:
REM3-243.3SW/A/CTRL
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM3 (3W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 82%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 3 W
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Base Product Number REM3-243.3
Voltage - Isolation 5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 1A