REM2-053.3S
Recom Power
型号:
REM2-053.3S
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
购买数量:
库存 : 17
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM2 (2W)
Package Tube
Features OCP
Efficiency 77%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 2 W
Package / Case 8-SIP Module, 4 Leads
Product Status Active
Approval Agency CB, cURus
Size / Dimension 0.91" L x 0.31" W x 0.48" H (23.0mm x 8.0mm x 12.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM2-053.3
Voltage - Isolation 5.2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 4.5V
Current - Output (Max) 606mA