REM15-4812DW
Recom Power
型号:
REM15-4812DW
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM15-W (15W)
Package Tube
Features OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency 88.5%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 15 W
Package / Case 6-DIP Module, 5 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM15-4812
Voltage - Isolation 5 kV
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 625mA, 625mA