REM1-3.33.3S
Recom Power
型号:
REM1-3.33.3S
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series MEDLINE REM1 (1W)
Package Tube
Efficiency 78%
Applications Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 1 W
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.0mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number REM1-3.33.3
Voltage - Isolation 5.2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 3.63V
Voltage - Input (Min) 2.97V
Current - Output (Max) 303mA