首页 / 直流转换器 / REC8-053.3SRW/H2/A/M
REC8-053.3SRW/H2/A/M
Recom Power
型号:
REC8-053.3SRW/H2/A/M
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC8 (8W)
Package Tube
Features Remote On/Off, OCP, SCP
Efficiency 85%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 8 W
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active High
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC8-053.3
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Input (Min) 4.5V
Current - Output (Max) 1.6A