首页 / 直流转换器 / REC7.5-2409SRW/H1/A/M/SMD/CTRL-R
Recom Power
型号:
描述:
DC DC CONVERTER 9V 8W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package Tape & Reel (TR)
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 84%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 8 W
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC7.5-2409
Voltage - Isolation 1 kV
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 833mA