首页 / 直流转换器 / REC7.5-1205DRW/H2/A/M/CTRL
REC7.5-1205DRW/H2/A/M/CTRL
Recom Power
型号:
REC7.5-1205DRW/H2/A/M/CTRL
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 8W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package Tube
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 82%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 8 W
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.41" H (32.0mm x 20.3mm x 10.5mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC7.5-1205
Voltage - Isolation 2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 750mA, 750mA