首页 / 直流转换器 / REC6-1205DRW/R10/A
REC6-1205DRW/R10/A
Recom Power
型号:
REC6-1205DRW/R10/A
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 6W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC6/R (6W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 80%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 6 W
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC6-1205
Voltage - Isolation 10 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Input (Min) 9V
Current - Output (Max) 500mA, 500mA