首页 / 直流转换器 / REC5-483.3SRWZ/H6/A/SMD/CTRL-R
REC5-483.3SRWZ/H6/A/SMD/CTRL-R
Recom Power
型号:
REC5-483.3SRWZ/H6/A/SMD/CTRL-R
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC5 (5W)
Package Tape & Reel (TR)
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 76%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 5 W
Package / Case 24-SMD Module, 18 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.26" L x 0.78" W x 0.44" H (32.0mm x 19.9mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Base Product Number REC5-483.3
Voltage - Isolation 6 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 1A