首页 / 直流转换器 / REC5-483.3SRW/H4/A/CTRL/X2
REC5-483.3SRW/H4/A/CTRL/X2
Recom Power
型号:
REC5-483.3SRW/H4/A/CTRL/X2
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC5 (5W)
Package Tube
Features Remote On/Off, SCP
Efficiency 77%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 5 W
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Product Status Active
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 3.3V
Base Product Number REC5-483.3
Voltage - Isolation 4 kV
Operating Temperature -40°C ~ 75°C
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 1A