首页 / 直流转换器 / REC3.5-4815DRW/R8/A
REC3.5-4815DRW/R8/A
Recom Power
型号:
REC3.5-4815DRW/R8/A
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-15V 3.5W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 84%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 3.5 W
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number REC3.5-4815
Voltage - Isolation 8 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 36V
Current - Output (Max) 117mA, 117mA