MEAN WELL USA Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
21.774
10
20.49245
25
19.85234
50
19.21185
100
18.571455
250
17.93106
500
17.610872
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Type | Enclosed |
| Series | RD-50 (50W) |
| Package | Box |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Efficiency | 79% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 54W |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CB, CE, cURus, TUV |
| Voltage - Input | 88 ~ 264 VAC, 125 ~ 373 VDC |
| Size / Dimension | 3.90" L x 3.82" W x 1.42" H (99.0mm x 97.0mm x 36.0mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Current - Output 1 | 6 A |
| Current - Output 2 | 2 A |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 6 | - |
| Base Product Number | RD-50 |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | Yes |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C (With Derating) |