RD-125-4812
MEAN WELL USA Inc.
型号:
RD-125-4812
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 12V 138W
购买数量:
库存 : 66
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
Type Enclosed
Series RD-125 (125W)
Package Box
Features Adjustable Output
Efficiency 86%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 138W
Product Status Active
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Input 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC
Size / Dimension 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 1 2.3 A
Current - Output 2 2.3 A
Voltage - Output 1 48V
Voltage - Output 2 12V
Base Product Number RD-125
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)