R1DA-053.33.3/P
Recom Power
型号:
R1DA-053.33.3/P
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 2X3.3V 1W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE R1DA (1W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 75%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 1 W
Package / Case 10-SMD Module, 7 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number R1DA-053.33.3
Voltage - Isolation 1 kV
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 4.5V
Current - Output (Max) 150mA, 150mA