R0.5D-1205/HP
Recom Power
型号:
R0.5D-1205/HP
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 500MW
用户指南
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series ECONOLINE R0.5D (0.5W)
Package Tube
Features SCP
Efficiency 76%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 500 mW
Package / Case 10-SMD Module, 6 Leads
Product Status Active
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Base Product Number R0.5D-1205
Voltage - Isolation 3 kV
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Input (Min) 10.8V
Current - Output (Max) 50mA, 50mA