R-78C1.8-1.0
Recom Power
型号:
R-78C1.8-1.0
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 1.8V 1.8W
用户指南
Mfr Recom Power
Type Linear Regulator Replacement
Series INNOLINE R-78C-1.0
Package Tube
Features OTP, SCP
Efficiency 80%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 1.8 W
Package / Case 3-SIP Module
Product Status Active
Control Features -
Size / Dimension 0.46" L x 0.33" W x 0.41" H (11.6mm x 8.5mm x 10.4mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 1.8V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Base Product Number R-78C1.8
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 42V
Voltage - Input (Min) 5V
Current - Output (Max) 1A