Samtec Inc.
型号:
QTS-050-01-F-D-LC-K
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
0.635 MM Q STRIP HIGH-SPEED GROU
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Series | Q Strip® QTS |
| Package | Tray |
| Features | Board Lock, Ground Bus (Plane), Pick and Place |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.160" (4.06mm) |
| Number of Positions | 100 |
| Mated Stacking Heights | 5mm |
| Contact Finish Thickness | 3.00µin (0.076µm) |