Samtec Inc.
型号:
QSS-075-01-L-D-LS2-K-TR
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
CONN SOCKET 150POS SMD GOLD
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Series | Q Strip® QSS |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Ground Bus (Plane), Mating Flange, Pick and Place |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Socket, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.143" (3.63mm) |
| Base Product Number | QSS-075 |
| Number of Positions | 150 |
| Mated Stacking Heights | 5mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |