Samtec Inc.
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.025" (0.64mm) |
| Series | Q2™ QMSS |
| Package | Tray |
| Features | Board Guide, Ground Bus (Plane), Power Pins (4), Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Header, Outer Shroud Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.265" (6.73mm) |
| Base Product Number | QMSS-048 |
| Number of Positions | 96 |
| Mated Stacking Heights | 11mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |