E-Switch
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
20.064
10
18.22385
25
17.40438
50
16.48288
100
15.868705
250
14.84489
500
12.670625
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | E-Switch |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Series | PV3, LAMB |
| Circuit | SPDT |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Switch Function | On-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Wire Leads |
| Ingress Protection | IP40 |
| Base Product Number | PV3FWB011 |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 2A (DC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |