Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
PUAD4BH
封装:
ThinDPAK
批次:
-
描述:
20NS, 4A, 100V, ULTRA FAST RECOV
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.6745
10
0.5814
100
0.40242
500
0.336243
1000
0.286159
2000
0.254866
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | PUAD4 |
| Capacitance @ Vr, F | 77pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | ThinDPAK |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 920 mV @ 4 A |