PSP7WSJB-2K7
YAGEO
型号:
PSP7WSJB-2K7
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
批次:
数据手册:
描述:
RES 2.7K OHM 5% 7W AXIAL
用户指南
Mfr YAGEO
Series PSP
Package Bulk
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 2.7 kOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension 0.354" Square x 0.984" L (9.00mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C