E-Switch
型号:
PR14EC1000-136/ACC-F03-1
品牌:
封装:
-
批次:
-
数据手册:
-
描述:
SWITCH PUSH DPST-NO 16A 125V
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
2.717
10
2.44055
25
2.30546
50
2.204
100
2.091615
250
2.001688
500
1.844235
1000
1.75427
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | E-Switch |
| Type | Standard, Illuminated |
| Series | PR1, LAMB |
| Circuit | DPST-NO |
| Package | Bulk |
| Features | PVC Cap and Frame |
| Actuator Type | Round, Button |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | Off-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Ingress Protection | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Base Product Number | PR14 |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 25.00mm Dia |
| Illumination Type, Color | Neon, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | 125 VAC |