PNP1WVJR-52-0R5
YAGEO
型号:
PNP1WVJR-52-0R5
描述:
RES 0.5 OHM 5% 1W AXIAL
Series PNPV
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 500 mOhms
Composition Wirewound
Power (Watts) 1W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±300ppm/°C