PNP10VJT-91-0R82
YAGEO
型号:
PNP10VJT-91-0R82
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
批次:
数据手册:
描述:
RES 0.82 OHM 5% 10W AXIAL
用户指南
Mfr YAGEO
Series PNPV
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 820 mOhms
Composition Wirewound
Power (Watts) 10W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.732" L (8.00mm x 44.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±300ppm/°C