PC1-02B-48-G
Vicor Corporation
型号:
PC1-02B-48-G
描述:
AC/DC CONVERTER 48V 800W
用户指南
Mfr Vicor Corporation
Type Enclosed
Series PFC Micro™
Package Box
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Efficiency -
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 800W
Product Status Obsolete
Approval Agency CE
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Size / Dimension 10.24" L x 5.06" W x 1.86" H (260.0mm x 128.5mm x 47.3mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.67 A
Voltage - Output 1 48V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -20°C ~ 65°C (With Derating)