E-Switch
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
3.078
10
2.76165
25
2.60946
50
2.4947
100
2.367495
250
2.265636
500
2.087454
1000
1.985624
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | E-Switch |
| Type | Standard, Illuminated |
| Series | PA4, LAMB |
| Circuit | DPST |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | Off-On |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | PA412 |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 19.00mm x 13.00mm |
| Illumination Type, Color | Neon, Green |
| Illumination Voltage (Nominal) | 125 VAC |