onsemi
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| FET Type | N-Channel |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| FET Feature | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-251-3 Stub Leads, IPak |
| Product Status | Obsolete |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.2V @ 250µA |
| Base Product Number | NTD49 |
| Operating Temperature | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 5.5mOhm @ 30A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | - |
| Supplier Device Package | I-Pak |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 24 nC @ 10 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1932 pF @ 15 V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10.3A (Ta), 54A (Tc) |