onsemi
型号:
NSR20204NXT5G
品牌:
封装:
2-DSN (1x0.6), (0402)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 20V 2A 2DSN
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Base Product Number | NSR20204 |
| Capacitance @ Vr, F | 75pF @ 2V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 2-DSN (1x0.6), (0402) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 28 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80 µA @ 20 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 2 A |