onsemi
型号:
NSR15304NXT5G
品牌:
封装:
2-DSN (1x0.6), (0402)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 1.5A 2DSN
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance @ Vr, F | 60pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 2-DSN (1x0.6), (0402) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580 mV @ 1.5 A |