onsemi
型号:
NSR05T304MX2T5G
品牌:
封装:
2-X2DFN (1x0.6)
批次:
-
数据手册:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA 2X2DFN
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-XDFN |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSR05 |
| Capacitance @ Vr, F | 30pF @ 1V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 2-X2DFN (1x0.6) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 15 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 75 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 435 mV @ 500 mA |