onsemi
型号:
NSR05F20NXT5G
品牌:
封装:
2-DSN (1x0.6), (0402)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 2DSN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.4275
10
0.3477
100
0.237025
500
0.177783
1000
0.133332
2000
0.122227
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSR05 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | 2-DSN (1x0.6), (0402) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 75 µA @ 20 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 500 mA |