onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.3895
10
0.28975
100
0.164255
500
0.108813
1000
0.08342
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSR0240 |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 5V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 40 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 250mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 700 mV @ 200 mA |