onsemi
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.361
10
0.2527
100
0.127585
500
0.104101
1000
0.077235
2000
0.06498
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSR0240 |
| Capacitance @ Vr, F | 7pF @ 0V, 1MHz |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 4 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |