onsemi
型号:
NSR01L30NXT5G
品牌:
封装:
2-DSN (0.60x0.30)
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 2DSN
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
0.3895
10
0.2926
100
0.182305
500
0.124735
1000
0.09595
2000
0.086355
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NSR01 |
| Capacitance @ Vr, F | 7pF @ 5V, 1MHz |
| Supplier Device Package | 2-DSN (0.60x0.30) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 µA @ 30 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 100mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530 mV @ 100 mA |