MEAN WELL USA Inc.
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
1
379.05
10
314.3322
25
299.82456
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Type | Enclosed |
| Series | NSP-1600 (1.6kW) |
| Package | Box |
| Features | Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input |
| Efficiency | 89% |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 1500W |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA |
| Standard Number | 62368-1 |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC |
| Size / Dimension | 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Current - Output 1 | 125 A |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Output 5 | - |
| Voltage - Output 6 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (With Derating) |