onsemi
型号:
NRVBM2H100T3G-OD
品牌:
封装:
Powermite
批次:
-
数据手册:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A POWERMITE
购买数量:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101, POWERMITE® |
| Package | Bulk |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-216AA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | Powermite |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 20 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 840 mV @ 2 A |