onsemi
型号:
NRVB5H100MFST3G
品牌:
封装:
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
批次:
-
描述:
AUTO STANDARD OF MBR5H100MFST3G
购买数量:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
5000
0.295336
10000
0.273458
25000
0.27075
请发送询价,我们将立即回复。

| Mfr | onsemi |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-PowerTDFN, 5 Leads |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | NRVB5 |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Supplier Device Package | 5-DFN (5x6) (8-SOFL) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 100 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 730 mV @ 5 A |