NMP650-HKHC-00
MEAN WELL USA Inc.
型号:
NMP650-HKHC-00
描述:
AC/DC CNVRTR 24V 48V 24V 5V 650W
Type Enclosed
Series NMP (650W)
Package Box
Efficiency 88.5%
Applications ITE (Commercial), Medical
Mounting Type Chassis Mount
Power (Watts) 650W
Standard Number 60601-1; 62368-1
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Size / Dimension 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 1 10 A
Current - Output 2 5 A
Current - Output 3 10 A
Current - Output 4 36 A
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 48V
Voltage - Output 3 24V
Voltage - Output 4 5V
Voltage - Output 6 -
Base Product Number NMP650
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)