NDF10N60ZH
onsemi
型号:
NDF10N60ZH
品牌:
onsemi
封装:
TO-220-2 Full Pack
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 600V 10A TO220FP
用户指南
Mfr onsemi
Series -
Package Tube
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±30V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 100µA
Base Product Number NDF10
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 750mOhm @ 5A, 10V
Power Dissipation (Max) 39W (Tc)
Supplier Device Package TO-220-2 Full Pack
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 68 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1645 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)