NDF05N50ZH
onsemi
型号:
NDF05N50ZH
品牌:
onsemi
封装:
TO-220-2 Full Pack
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 500V 5.5A TO220FP
用户指南
Mfr onsemi
Series -
Package Tube
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±30V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 50µA
Base Product Number NDF05
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.5Ohm @ 2.2A, 10V
Power Dissipation (Max) 30W (Tc)
Supplier Device Package TO-220-2 Full Pack
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 632 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.5A (Tc)