NDD03N60ZT4G
onsemi
型号:
NDD03N60ZT4G
品牌:
onsemi
封装:
DPAK
批次:
数据手册:
描述:
MOSFET N-CH 600V 2.6A DPAK
用户指南
Mfr onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
FET Type N-Channel
Vgs (Max) ±30V
Technology MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Status Obsolete
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 50µA
Base Product Number NDD03
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.6Ohm @ 1.2A, 10V
Power Dissipation (Max) 61W (Tc)
Supplier Device Package DPAK
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12 nC @ 10 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 312 pF @ 25 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.6A (Tc)